İlçemizde cami temel atma töreni düzenlendi
İlçemiz Cumhuriyet Mahallesinde yapılacak olan cami için temel atma töreni düzenlendi.
Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan’ın katılımıyla gerçekleşen temel atma töreni okunan dualar ve tekbirlerle caminin temeline ilk beton döküldü.
Düzenlenen törende kısa bir konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan, insanların sosyalleşmesinde ibadethanelerin önemli katkıları olduğunu söyledi.
Temeli atılan caminin ilçeye hayırlı olmasını dileyen Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan, “Yeryüzünde Allah’ın en çok sevdiği mekanlar, kendisini bir kabul eden Müminlerin ibadet mekanı olan camilerdir. Camiler, müminleri namazda aynı kıblede buluşturduğu gibi kalpleri birleştiren, gönülleri insana layık bir şekilde şefkat ve rahmetle buluşturan müstesna yerlerdir. İnşallah temelini atacağımız cami inşası halkımızın gönül zenginliği ile tamamlanacaktır. Bu vesile ile camimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.
Düzenlenen temel atma törenine Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkan Vekili Baki Menteş, İlçe Müftü Vekili Mehmet Ekinci ve mahalle sakinleri katıldı.